تبلیغات
کانون هواداران پرسپولیس - نگاهی به تیم‏های نهمین دوره لیگ برتر ایران
کانون هواداران پرسپولیس
قرمزتر از آنیم که بی رنگ بمیریم***آبی نبودیم که با ننگ بمیریم//دوستان عزیز اگر مایلید در این وبلاگ نویسندگی کنید،منو با خبر کنید
وبلاگ جامع اطلاعات ورزشی فوتبال ایران/////اگر از وبلاگ من خوشتون آمد و آمار سایت یا وبلاگتون هم +100 بود
می تونید منو با عنوان :
"کانون هواداران پرسپولیس"لینک کنید بعد از طریق نظرات به من خبر بدید تا شما رو لینک کنم.

نگاهی به تیم‏های نهمین دوره لیگ برتر ایران

دوشنبه 1388/05/12

نویسنده مطلب: Rezaee | طبقه بندی:اخبار ورزشی، 

لیگ برترکانون هواداران پرسپولیس: نهمین دوره لیگ برتر فوتبال کشور روز پنج شنبه 15مرداد ماه با دیدار تیم های پرسپولیس تهران و مس کرمان در ورزشگاه شهید باهنر کرمان آغاز می شود و بار دیگر تب فوتبال شهرهای کشور را فرا می گیرد.
   
فوتبال باشگاهی کشور درحالی از پنجشنبه این هفته شروع می شود که تیم ها با تغییرات زیادی به استقبال این مسابقات می روند و در این بین سه تیم تراکتورسازی تبریز،استیل آذین تهران و شاهین پارس جنوبی برای نخستین بار حضور در لیگ حرفه ای فوتبال را تجربه می کنند.
رقابت 18 تیم درحالی در دو روز آخر هفته جاری در شهرهای مختلف انجام می شود که تیم ها در سه جبهه مختلف به جدال با رقبا فکر می کنند.تعدادی نمی توانند جز قهرمان شدن به چیز دیگری فکر کنند،تعدادی از تیم ها با این هدف که در پایان یکی از رتبه های یک رقمی جدول را از آن خود کنند پا به لیگ نهم می گذارند و هستند تیم هایی که در این عرصه اگر بتوانند در لیگ دهم جایی داشته باشند، می توانند لیگ نهم را لیگی موفق برای خود تصور کنند.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

*پرسپولیس؛ کهکشانی بدون ستاره های جنجالی
بارزترین شاخصه پرسپولیس در لیگ هشتم حضور ستاره های پرشمار در این تیم بود، با این حال که ترافیک چهره های نامدار نتوانست آنها را در رتبه ای بهتر از چهارمی نگه دارد. اما لیگ نهم در شرایطی میزبان پرسپولیسی ها است که آنها تغییرات زیادی در لیست بازیکنان دیده اند و "کرانچار" کرووات هم آمده است تا بالاخره نیمکت قرمز را از بلاتکلیفی های سرمربیگری فصل گذشته نجات دهد.
اینکه آیا پرسپولیس می تواند قهرمان شود. پاسخ این است که مدعی سنتی قهرمانی لیگ برتر, برای قهرمانی در فصل پیش رو کار سخت تری نسبت به سایر مدعیان دارد و اگر این مهم برای آنها به دست آمد، باید گفت که کاری کرده اند کارستان. چون قهرمان شدن تیمی که 10 روز مانده به لیگ سرمربی اش را شناخته است، نمی تواند در چارچوب قوانین فوتبال گنجانده شود.
پرسپولیس که امسال در لیگ قهرمانان آسیا حضور ندارد شاید وقت بیشتری برای مسابقات داخلی داشته باشد و بازیکنانش بتوانند با تمرکز بیشتری در لیگ، برای دستیابی به قهرمانی تلاش کنند.

* استقلال تهران؛ قهرمان با چهره ای دگرگون شده
" دفاع از عنوان قهرمانی سخت تر از به دست آوردن آن است"،این را می تواند یکی از قانون های نانوشته فوتبال دانست.آبی های تهران که در روز آخر لیگ هشتم قهرمان شدند،حالا در شرایطی برای دفاع از آن به میدان خواهند رفت که تغییرات زیادی را به خود دیده و می توان گفت با شرایطی کاملا متفاوت نسبت به فصل قبل بازی خواهند کرد.
ملموس ترین تغییری که می توان در این تیم برشمرد، جایگزینی صمد مرفاوی به جای امیر قلعه نویی در راس کادر فنی تیم است تا این ذهنیت به وجود آید که این مربی جوان شاید نتواند به مانند قلعه نویی با تجربه،خود را مرد روزهای دشوار نشان دهد.
باید منتظر ماند و دید آیا آبی های پایتخت با مرفاوی و بازیکنان جدید هم می توانند همانند دوره پیشین لیگ، چهره ای کاملا مدعی داشته باشند یا اینکه آنها به مانند هشت قهرمان قبلی لیگ برتر،در دفاع از عنوان قهرمانی خود ناکام خواهند بود.

*ذوب آهن اصفهان، همچنان امیدوار با ابراهیم زاده
از همان لحظه ای که منصور ابراهیم زاده در آخرین 90 دقیقه لیگ نهم، قهرمانی را ناباورانه از دست داد به این فکر می کرد که فقط با قهرمان شدن در لیگ نهم می تواند آن پایان تراژدیک را به دست فراموشی بسپارد. حالا سبزهای اصفهان در شرایطی وارد رقابتها می شوند که به لحاظ مدیریتی نیز دچار یک صونامی غیرقابل پیش بینی شده اند.
ناگفته پیداست که اتفاقات مدیریتی باشگاه ذوب آهن نمی تواند آنها را نگران کند. این تیم در چند سال گذشته به قدری بدون حاشیه و نوسان نشان داده اند که پیش بینی می شود شاگردان ابراهیم زاده همچنان به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی در لیگ نهم به میدان خواهند رفت.

‌*مس کرمان،تلاش برای اثبات لیاقت آسیایی شدن
اگر نگاهی به تغییرات به وجود آمده در لیست بازیکنان مس کرمان انداخته شود، می توان به این نتیجه رسید که شاگردان پرویز مظلومی این بار کاری به مراتب سخت تر را برای بالانشینی در جدول رده بندی و نشان دادن تیم مدعی در لیگ قهرمانان آسیا خواهند داشت.
با این حال اگر آنها بتوانند در فضایی بی حاشیه و با تمرکز بالا به فکر حیات حرفه ای خود در لیگ برتر و ابراز وجود در آسیا باشند، می توان حدس زد که نارنجی پوشان کویر باز هم می توانند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشند.
مس کرمان به عنوان یکی از نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا، باید در لیگ نهم به گونه ای به مصاف حریفان خود برود که تیم های آسیایی به این تیم به عنوان حریف از پیش باخته نگاه نکنند.

*سپاهان اصفهان؛ گام هایی محکمتر برای قهرمانی
به همان اندازه که سپاهان لیگ هشتم را در شرایطی نه چندان راضی کننده شروع کرد، لیگ نهم در حالی برای آنها آغاز می شود که همه ابزار لازم و امکانات برای موفق شدن زرد پوشان مهیا است و اگر امیر قلعه نویی بتواند بدون توجه به حاشیه ها، روند موفقیت آمیز خود را این بار در اصفهان تکرار کند، تیمش یا قهرمان می شود یا در پایان لیگ به عنوان یکی از شایسته ترین تیم ها مطرح خواهد شد.
با نگاهی به بازیکنان این تیم در همه خطوط می توان لیگی نه چندان سخت را برای مربی قهرمان فصل پیش متصور شد. باید منتظر ماند و دید آیا سپاهان می تواند با مربی جدیدش از داشته های خود استفاده کرده و برای دومین بار عنوان قهرمانی لیگ برتر را از آن خود کند یا اینکه قلعه نویی این بار برخلاف لیگ نهم با بدشانسی مواجه خواهد شد.

صبای قم؛ بازگشت برگشت خورده ها
صبای قم که با کارنامه ای قابل قبول لیگ هشتم را پشت سرگذاشت، درحالی آماده لیگ نهم می شود که تیم مدیریتی و مربیگری برکنار شد دوباره فراخوانده شده تا شاید بتوانند بالاخره صبا را در ششمین سال حضورش، به قهرمانی لیگ حرفه ای برسانند.
با این حال اگر توجهی به بازیکنان و البته کادر فنی این تیم شود،می توان پیش بینی کرد که آنها در بهترین حالت به همان ششمی جدول می رسند و نباید انتظار حضور در رتبه های بالای جدول رده بندی را داشته باشند.

*فولاد خوزستان؛ بار دیگر با لوکا
اولین نشانه ای که در فولاد 88 به چشم می خورد، نشستن دوباره لوکا بوناچیچ روی نیمکت این تیم است. این مربی که یکی از معدود کرووات های موفق فوتبال ایران به شمار می رود، البته این را می داند که نمی تواند با تیم خوزستانی نگاهی جدی به رتبه های صدر جدول داشته باشد.
اهوازی ها که در روز پایانی لیگ هشتم با آقا معلم سرنوشت ساز شدند، درحالی به استقبال لیگ نهم می روند که به خوبی می دانند حضور در بین ششم تیم اول جدول، ایده آل ترین موقعیتی است که می توانند به آن دست یابند.

*پیکان؛ نگاه خودرو سازان به موفقیت در فوتبال
تیمی که در لیگ قبل چند هفته ای مزه صدرنشینی را چشید،این بار با تغییر مدیر روستا درحالی با هدایت حمید درخشان بازی خواهد کرد که هم از لحاظ بازیکن و هم از نظر کادر فنی افت کرده و در بهترین حالت هم نمی تواند یک "مدعی" باشد. پیکانی ها به احتمال قریب به یقین نگرانی از بابت سقوط نخواهند داشت و به همین دلیل پیش بینی می شود آنها فصلی آرام را پیش روی خود ببیند. البته این مهم در شرایطی است که مدیران باشگاه با توجه به امکاناتی که برای تیم خود در نظر گرفته اند، انتظار نتیجه گیری داشته باشند.

*مقاومت سپاسی؛ تجربه بی پیروانی بودن
اینکه غلام پیروانی با قبول هدایت تیم امید نیمکت مقاومت سپاسی را بعد از 11سال ترک کند، بدترین اتفاق ممکن برای کاکوهای جوان شیرازی بود.اما حالا آنها با واقعیت کنار آمده اند تا با هدایت مهابادی جوان هم خودشان در نتیجه گیری موفق شوند و هم اینکه با ترک لیگ برتر توسط برق، به عنوان تنها نماینده شیراز از حیثیت فوتبال شهر خود دفاع کنند.
اگر مقاومت سپاسی همچون هشت دوره گذشته لیگ دغدغه ای بابت رفتن به دسته اول نداشته باشد، مهابادی می تواند ادعا کند که تجربه موفقی را در این تیم داشته است.

*سایپا ؛ روزهای سخت مایلی کهن در پس لرزه های تغییر مدیریت
اینکه یک مربی هدایت سایپای اسم و رسم دار را در شرایطی قبول کند که ابزار لازم را برای خودنمایی ندارد، اوج بدشانسی محمد مایلی کهن را نشان می دهد.
نارنجی ها با سابقه قهرمانی در لیگ برتر، نمی توانند خود را یکی از مدعیان نبینند، اما با نگاهی به کارنامه این تیم در فصل نقل و انتقالات و با توجه به تغییرات ایجاد شده در راس هرم مدیریتی مجموعه سایپا و احتمال تغییر نگرش مدیریت جدید با تیم فوتبال ،می توان به این نتیجه رسید که سایپا در لیگ نهم نه تنها نمی تواند ادعای مدعی بودن داشته باشد، بلکه برای قرار گرفتن در نیمه اول جدول هم سختی های زیادی را پیش روی خود خواهد دید.

*راه آهن؛ انصاری فرد با افکار و ایده های بزرگ هلندی
"ارنی برندتس" تیمی را تحویل گرفته که از قابلیت های زیادی برخوردار است و اگر نمی توانند به فکر قهرمانی باشند، حداقل می توانند به این فکر کنند که یازدهمی فصل قبل را با رتبه ای یک رقمی جا به جا کنند.
البته زرد پوشان راه آهن در یارگیری موفق نبودند و تنها عامل ناکامی احتمالی آنها می تواند از دست دادن ستاره هایی چون تقوی و حقی تلقی شود، هر چند که برندتس بارها گفته که منتظر روزهای خوبی در لیگ نهم است.

*پاس همدان؛ آزمونی جدی برای منصوریان
یکی دیگر از قوانین نانوشته فوتبال این است که بازیکنان بزرگ نمی توانند به طور قاطع از مربی بزرگ شدن حرف بزنند. پاس همدان در شرایطی وارد نهمین دوره لیگ
برتر می شود که علیرضا منصوریان 15 ماه بعد از خداحافظی از مستطیل سبز به عنوان نفر اول روی نیمکت می نشیند تا جوهر مربیگری خودش را نشان دهد.
سبزهای همدان در خطوط مختلف بازیکنان خوبی را در ترکیب خود می بینند که این فاکتور در کنار راهنمایی های چهره ای چون پورحیدری می تواند برگ برنده منصوریان در تقابل با رقبای لیگی تلقی شود.
اگر پاس همدان بتواند در بین 9 تیم اول بایستد، منصوریان می تواند به ادامه مربیگری اش امیدوار باشد.

*ملوان انزلی؛ همان هدف قبلی، ماندن در لیگ برتر
قوهای سفید به مانند همه ادوار با یک هدف لیگ برتر را شروع می کنند و آن هم نمی تواند چیزی جز "ماندن در لیگ برتر" باشد. محمد احمدزاده که در لیگ نهم کاپیتان سال های نه چندان دور خود را به همراه دارد،با پژمان نوری و سایر بازیکنان در تلاش است تا ملوان در پایان کار سهمیه لیگ برتری اش را حفظ کند.
به نظر نمی رسد انزلی چی ها بابت رفتن به دسته اول نگرانی چندانی داشته باشند، البته این اتفاق خوب زمانی رخ می دهد که ملوان از همان هفته های اول با هوشیاری لازم به رویارویی با حریفان خود بپردازد.

*استقلال اهواز؛ نگران حاشیه های خداداد عزیزی
استقلال اهواز تیمی است که می تواند دلخوش به نتیجه های خوب باشد، آنها که دنبال قهرمان شدن نیستند، می توانند با اتکا به داشته های خود و همچنین ذات تهاجمی فوتبال خوزستان شکست های زیادی را به حریفان خود تحمیل کنند. البته موفقیت آنها زمانی محقق می شود که خداداد عزیزی که به تازگی مجوز نشستن بر روی نیمکت لیگ برتر را به دست آورده است، قبل از اینکه به حاشیه ها توجه کند، به فکر مسایل فنی فوتبال باشد.
استقلال اهواز در پایان لیگ کجای جدول می نشیند؟ جواب این سووال را عملکرد خداداد عزیزی در این تیم خواهد داد.


*ابومسلم ؛ کاندیدای سقوط
سیاه جامگان پرحاشیه مشهدی یکی از تیم هایی هستند که می توان از همین حالا آنها را به عنوان یکی از گزینه های محتمل رفتن به یک دسته پایین تر دانست.
مشکلات عدیده مدیریتی و عدم توفیق در جذب بازیکنان موثر در کنار اعتماد به یک مربی بی تجربه که اعتماد به آن نمی تواند منطقی باشد، دلیل های خوبی برای این است که ابومسلم را یکی از تیم های ضعیف لیگ نهم بدانیم.
البته فوتبال واقعا غیرقابل پیش بینی است و شاید ابومسلم یکی از پدیده ها شود. "شاید" ی که احتمالش نزدیک به صفر درصد است.

*استیل آذین؛ غیرقابل پیش بینی و خبرساز
بالاخره آرزوی حسین هدایتی برای لیگ برتری شدن استیل آذین برآورده شد تا این تیم به عنوان یکی از غیرقابل پیش بینی ترین تیم های لیگ برتر وارد نهمین دوره این رقابتها شود. آنها با به خدمت گرفتن چهره هایی چون علی کریمی، فریدون زندی، حامد کاویان پور ، امیر شاپور زاده و ... نشان دادند که برای قرار گرفتن در جمع تیم های مدعی آمده اند.
باید دید که حمید استیلی در نخستین تجربه سرمربیگری اش می تواند با تیمی که اولین حضور در سطح اول فوتبال باشگاهی را تجربه می کند مدعی شود یا داستانی که چند سال قبل برای استقلال اهواز پولدار و پرستاره پیش آمد، این بار برای استیل آذین تکرار می شود.
*تراکتور سازی تبریز ؛ تبریز منتظر اوج گیری تراکتور
هفت دوره غیبت در لیگ برتر برای تبریزی هایی که همیشه یکی از قدرت های فوتبال بودند به قدری سنگین بود که تراکتورسازی را به عنوان یکی از پر کارترین تیم های نقل و انتقالات تبدیل کرد.
سرخ های آذربایجان یکی از متمول ترین تیم ها از نظر بازیکن به شمار می روند و این دلیل خوبی است تا آنها حداقل نسبت به نیفتادن،دغدغه ای نداشته باشند.البته آنها می دانند که با وجود ریخت و پاش های زیاد نمی توانند مدعی باشند و نقطه اوج احتمالی شان می تواند قرار گرفتن در بین یکی از شش تیم بالای جدول باشد.

*شاهین پارس جنوبی؛ نمی خواهند سقوط کنند
هیچ کس از شاهین پارس جنوبی انتظار ندارد که بعد از 15 سال به سطح اول فوتبال حرفه ای برگردد و خودنمایی کند. همینکه آنها بعد از هفته سی و چهارم لیگ نهم عنوان لیگ برتری را همچنان یدک بکشند برایشان کافی به نظر می رسد.
حمید کللی فر که بالاخره توانست اعتماد مسوولان را برای نشستن روی یکی از نیمکت های لیگ برتر جلب کند،اگر بتواند انگیزه بازیکنانش را برای موفق شدن بالا ببرد، می تواند امیدوار باشد که اولین تجربه لیگ برتر با ناکامی همراه نشود.
پنج شنبه و جمعه آخر هفته تیم های لیگ برتری در نخستین هنرنمایی خود به بسیاری از سوالات تا حدودی پاسخ خواهند داد.
منبع:ایرنا

Google

در وبلاگ کانون هواداران پرسپولیس
در كل اینترنت
کد جستجوگر گوگل
blog

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

خدمات وبلاگ نویسان جوان

← امکانات وبلاگ

خانگی سازی افزودن به مورد علاقه ها

مدیر وبلاگ : Rezaee

← لینکدونی

← طبقه بندی

← آرشیو

← لینکستان

← صفحات جانبی

← نظرسنجی

  به نظر شما در فصل جدید چه تیمی قهرمان خواهد شد؟


Powered By HurrahSport.Com

کد ماوس
اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها

← آخرین پستها

← همکاران

← ابر برچسبها

←آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
Check Page Rank of any web site pages instantly:
This free page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service
موتور جستجوی خبر قطره